Otomasyon kurallarıyla QR oluşturma ve tarama

Bitrix24 Otomasyon kuralları, QR kodlarının oluşturulmasını otomatikleştirmeye izin verir ve bir kişi bu QR kodunu taradığında belirli eylemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan tetikleyiciler devreye girer. QR kodunun kullanımı, özellikle katılımcı sayısını görmeyi, satış sonrası hizmetler veya satışlar için ek iletişim bilgilerini toplamayı ve hatta satış sürecinin belirli aşamalarını doğrulamayı mümkün kılar.
Otomasyon kuralı ve QR kodu tetikleyicisi kullanma örneği
Müşterilerinizle QR kodlarını kullanmak için birkaç olasılık düşünülebilir, ancak örneğin web sitenize bir CRM formu yerleştirebilirsiniz. Sipariş verirken doldurulduğunda müşteriye "QR kodu oluştur" otomasyon kuralı veya bu QR kodu ile "E-posta/SMS Gönder" gibi başka bir kural oluşturabilirsiniz.

Müşterileriniz QR kodu aldıktan sonra otopark veya mağaza girişinde bu kodu okutabilirler. Sahadaki çalışan daha sonra bu müşterinin geldiği konusunda bilgilendirilecek ve müşterinin almakta olduğu siparişi hazırlayabilecektir. QR kodu tarandıktan sonra, bir tetikleyici işlemi istenen aşamaya taşıyabilir.

QR kodları oluşturmak ve taramak için kuralları yapılandırma
Otomasyon kurallarınızı ayarlamak için CRM'in otomasyon kuralları bölümünü açın. Otomasyon kuralı eklemek istediğiniz adıma gidin, artı işaretine tıklayın, ardından “Çalışan için”, “QR kodu oluştur” seçeneğini seçin.

Ardından, bir QR kodunun oluşturulması için gerekli koşulları tanımlayabilirsiniz. Aynı şekilde QR kodu tarandıktan sonra yapılacak işlemleri de tanımlayabileceksiniz.

Eğer yardıma ihtiyacınız olursa Skala Teknoloji Hizmetleri ile iletişime geçmekten çekinmeyin.