Görevler ve projelerdeki etiketler

"Tag" veya etiketler, bir öğeyi listelemek veya daha kolay tanımlamak için eklenen anahtar sözcüklerdir. Bitrix24'te, görevlerinizi ve projelerinizi daha kolay bir şekilde kategorize etmek, önceliklendirmek, aramak ve bulmak için etiketlerleri kullanabilirsiniz.


Görevlere etiket ekleyin
Bir görevi açın veya yeni bir tane oluşturun, ardından aşağı kaydırarak "Diğer"e gidin. Bu bölümü genişletin ve "Anahtar Kelimeler" alanına istediğiniz anahtar kelimeleri ekleyin.

Etiketler, söz konusu görevle ilişkilendirilecek ve bunları ekranın sağ tarafında görüntüleyebileceksiniz.

Görevleri etiketlere göre filtrele
Görevlere etiket atadıktan sonra, görevleri bulmak ve filtrelemek için bunları kullanabilirsiniz. Görevleri etikete göre filtrelemek için filtre alanına "Etiket" filtresini ekleyin ve ardından bu alana istediğiniz anahtar kelimeyi girin.

Etiketleri düzenleme ve silme
Oluşturulan etiketleri düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Bunları bir görev içinde düzenlemek için etiketi açın ve etiket metnini düzenleyin. Bir görevden ayırmak için, etiketin yanındaki çarpı işaretine tıklayın.

Etiket listenizde çok sayıda etiket etiketi varsa bunları silebilirsiniz. Bunu yapmak için, anahtar kelimeler bölümündeki "Etiketleri görüntüle"yi tıklayın.

Projelerdeki etiketler
Bir projeyle ilgili görevlere eklenen etiketler, grup etiketleri haline gelir ve tüm proje katılımcıları tarafından görünür ve kullanılabilir.

Bitrix24 görevleri ve proje etiket etiketleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Bitrix24Help makalemize bakın.


Görev Yönetimini daha detaylı öğrenmek için Skala Teknolojiden destek alabilirsiniz.